Nowoczesna platforma komunikacji Evenio łączy urząd z mieszkańcami. W Sierakowicach już doceniono jej funkcje, a teraz z aplikacji będą mogły korzystać kolejne gminy.

Mariusz Laska

Niewątpliwie atutem aplikacji jest możliwość kontaktu mieszkańców ze służbami miejskimi odpowiedzialnymi za sprawne funkcjonowanie systemu odbioru odpadów komunalnych.

Aplikacja powiadomi o odbiorze śmieci. Evenio już w Radomiu! Radom to miasto stawiające na nowoczesne rozwiązania technologiczne.

W Sierakowicach o wywozie śmieci przypomina mobilna aplikacja – a właściwie zintegrowany system informacyjny dla mieszkańców i turystów.

Harmonogram wywozu śmieci, ogłoszenia urzędowe, lokalne informacje i komunikaty – do tego wszystkiego mieszkańcy Sierakowic będą mieli dostęp dzięki uruchomionej przez gminę aplikacji Evenio. To prawdopodobnie jedno z pierwszych takich rozwiązań w województwie.

Gmina Sierakowice, jako jedna z pierwszych w województwie i kraju uruchomiła zintegrowany serwis informacyjny dla mieszkańców i turystów z wykorzystaniem mobilnej aplikacji na smartphony i tablety.